Książki do przeczytania we wrześniu – moje TOP 4

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o czterech książkach, które ostatnio pochłonęłam w przeciągu kilku wolnych wieczorów. Znaczy to tyle, że lektury naprawdę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Jest świetny poradnik o zdrowych jelitach, mocny kryminał, historia dziewczyny walczącej z Islamem oraz mini erotyk przeplatany z dosyć ciekawym śledztwem. Chodźcie zobaczyć, co to za czytadła.

REMIGIUSZ MRÓZ BEHAWIORYSTA

Zaczynam od najmocniejszej pozycji, która totalnie pochłonęła moje ostatnie wakacyjne wieczory. Na pewno znasz to uczucie, gdy postanawiasz doczytać książkę do końca rozdziału, ale chęć poznania dalszych losów bohaterów Ci na to nie pozwala. Czytasz kolejny rozdział, jeszcze jeden, no dobra już ostatni (naprawdę)! W końcu jest godzina 1 w nocy, a Ty rano wstajesz o 7 do pracy jak zombie…. :).

Historia bestialskiego mordercy, jakim jest Kompozytor pochłania do ostatniej strony. Śledztwo pierwszego zabójstwa toczone przez Gerarda Edlinga ciągle przyjmuje punkty zwrotne. Coś, co wydaje nam się już prawie rozwiązane, po chwili zmienia się w jeszcze bardziej zawikłaną zagadkę. Akcja toczy się dalej i przybiera coraz to żwawsze tempo. Morderca wciąż atakuje, a były prokurator wraz ze swoją koleżanką Beatą próbują odnaleźć poszlaki i wskazówki, które doprowadzą go do Kompozytora. W książce nie ma miejsca na swobodne „przystanki” i zwolnienie akcji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trzyma nas w niepewności do samego końca.

Wielki szacunek dla autora i duma, że Polak potrafi napisać tak wspaniały kryminał. Do tej pory moim faworytem w tej tematyce był Brown, teraz hołd oddaje Panu Remigiuszowi. Bardzo polecam! Właśnie rozczytuje się w całej serii z Zakopanego, którą również polecam.

Ksiązka do kupienia w cenie 23,99zł w księgarni internetowej Znak.com

PAKISTAŃSKA CÓRKA MARIA TOORPAKAI

Piękna i bardzo wzruszająca historia dziewczyny pochodzącej z Pakistanu, która uwolniła się z jarzma nienawiści Islamu. To pierwsza książka, która wywołała tak skrajne emocje i łzy wzruszenia. Maria, bohaterka książki to dziewczyna, która postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i stać się światową gwiazdą w dziedzinie squasha (historia jest prawdziwa). Każdy dzień życia Marii to walka o przetrwanie i jej marzenia. Jako jedna z niewielu kobiet postanowiła walczyć o swoje prawa i przeciwstawić się zakazom Islamu. Bohaterka wychowała się w czasach wojny, gdzie wybuchające bomby były dla niej swoistą rutyną, a krew rozlana na ulicy to codzienny widok. Jej życie nie raz wisiało na włosku, o czym możemy przeczytać w książce.

Scena, która zapadła mi w pamięci to podwórkowy mecz piłki nożnej rozgrywany przez chłopców. Maria obserwowała każdą rozgrywkę z dachu swojego domu i ciągle marzyła, by móc z nimi zagrać. Pewnego dnia zdobywa się na odwagę i prosi chłopców, by mogła z nimi zagrać. Niestety nie przewiduje, co może za chwilę nastąpić. Maria zostaje opluta, bestialsko podbita i zwyzywana od najgorszych przez każdego z graczy. Po takich historiach ciężko uwierzyć w to, że takie sytuacje dzieją się właśnie teraz, gdzieś na drugim końcu świata. To po prostu trzeba przeczytać i ujrzeć oczami wyobraźni.

Książka do kupienia w cenie 23,50 zł na stronie wydawnictwa SQN

MARIO VARGAS LLOSA DZIELNICA WYSTĘPKU

Jeśli ktoś z Was czytał „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” tego samego autora to z pewnością będzie miał ochotę i na tę pozycję. Świetna, wciąż trzymająca w niepewności fabuła, która przedstawia historię dwóch nowobogackich rodzin żyjących w Peru. Cała ta sielanka luksusowego i idealnego życia zostaje zniszczona przez informację podaną w jednym z brukowców, który ukazuje zdjęcia scen orgii z udziałem jednego z biznesmenów. Wkrótce dochodzi do brutalnego zabójstwa naczelnika gazety, a problemy obydwu rodzin wciąż się nawarstwiają. Wątkiem pobocznym, który zwieńcza całość lektury jest…. romans żon obydwu biznesmenów! Książka pełna erotycznych scen, skandali i ciągle trwającego śledztwa.

Książka do kupienia w cenie 27zł na stronie naregale.com

LINA AURELL MIA CLASE FOOD PHARMACY

Poznaj swoje jelita „od kuchni”. Bardzo lekka i przyjemna lektura-poradnik uzupełniająca wiedzę na temat zdrowego odżywiana. Książka porusza bardzo ważny temat – zapalenie jelita, które jak się okazuje jest chorobą XXI wieku i może dotyczyć każdego z nas. Znajdziemy tutaj również kilka świetnych przepisów na zdrowe i smaczne dania. Podoba mi się bardzo podejście autorek (które nota bene prowadzą bloga o tej samej nazwie co książka) do zdrowego stylu życia.

Lina i Mia zachowują zdrowy rozsądek jeśli chodzi o odżywianie. Cheat meal jest czasem wręcz wskazany, a zdrowo się odżywiać znaczy powoli dążyć do wyznaczonego sobie celu.  Mia i Lina Wychodzą z założenia, że wszystko powinniśmy osiągać małymi kroczkami, zrezygnować na początku na przykład z jedzenia białych makaronów, chipsów czy fast foodów. W tej książce nikt nas nie skarci za to, że zjemy kilka razy tłuste frytki na kolacje. Lina i Mia do tej pory również jadły śmieciowe jedzenie i z ręką na sercu przyznają, że zdarza się im to robić również dziś. Świat perfekcyjny nie istnieje.

Książka do kupienia w cenie 31zł na stronie znak.com

Znacie powyższe pozycje książkowe? Czytałyście?

Jestem ciekawa co Wam udało się fajnego przeczytać w tym miesiącu? Czekam na książki godne polecenia od Was 🙂

 

1

You might also like

 • Laura

  Nie przeczytałam jeszcze dzielnicy występku Peruwiańczyka LLosy. Zachęciłaś mnie do lektury. http://www.misslaura.pl

  • A czytałaś jakieś inne pozycje tego autora?

 • Wynika, że Behawiorysta i mnie by pochłonął bez reszty, treść wydaje się bardzo ciekawa 🙂

 • Znam ten bół – sterka książek do przeczytania i chęć rozdwojenia się by pochłonąć je za jednym razem :). Historia brudu, skóra – to jakieś poradniki? Szczerze nie znam tytułów, ale brzmią dosyć „mocno” 🙂

  • Historia brudu to w zasadzie takie historyczne ciekawostki. A Skóra. Fascynująca historia Adler Yael jest świetnie napisanym takim trochę poradnikiem przepełnionym najróżniejszymi ciekawostkami na temat skóry. Zdroworozsądkowo. Zaczęłam to czytać (Skórę) i jestem zachwycona! 😉

 • U mnie lista książek do przeczytania rośnie z dnia na dzień i jest mi bardzo przykro, że nie mam czasu do nich porządnie przysiąść… Póki co chyba niestety tylko na książki do magisterki znajdzie się czas : )
  A Foodpharmacy jestem bardzo, bardzo ciekawa!

 • Paulina M

  Lista książek dość ciekawa, ale w mojej ocenie Remigiusz Mróz i jego „Behawiorysta” nie zasługuje na miano „mocnego kryminału”. Kryminału – owszem, ale raczej lekkiego i zagadkowego. Jeśli chcesz sięgnąć po naprawdę mocny kryminał, polecam Sebastiana Fitzka. Do samego końca czytelnik nie jest przekonany czy dobrze rozwiązał sprawę, opisy są szczegółowe, a do tego dreszczyk emocji od pierwszej do ostatniej strony. Akcje nie są monotonne, ciągnące się czy też oczywiste.