2 oleje do włosów nisko i średnioporowatych, które musisz mieć.

Dzisiejszy wpis najchętniej rozpoczęłabym stwierdzeniem “cudze chwalicie, swego nie znacie”, które świetnie oddaje ducha dzisiejszego tematu. Zachwalamy oleje z Maroka i różnych innych “egzotycznych” zakątków świata, a tutaj wypadało by zapytać co z naszym polskim, prostym olejem rzepakowym? Czy on się w ogóle nadaje do jakiejkolwiek szeroko pojętej pielęgnacji? Czy jest on coś w ogóle wart? Warto go postawić na łazienkowej półce, tuż obok oleju lnianego, czy trzymać się ustalonej ramy i dalej używać go jako bazy do smażenia w kuchni?

OLEJ RZEPAKOWY 


Tak naprawdę nikt o nim nie mówi, nie zachwala, a naprawdę jest o czym wspomnieć. I w końcu, czy ktoś pomyślał, że to może być świetny kosmetyk dla suchych, wysokoporowatych włosów?


OPIS:

Płynne złoto, oliwka północy – tak między innymi jest określany olej rzepakowy. Co tu dużo mówić, kojarzy nam się tylko z olejem do smażenia, który znajduje miejsce na kuchennej półce każdej gospodyni. Wpadłam na pomysł, by użyć go jako … olej do włosów. Swą konsystencją przypomina olej lniany, a moje cienkie i kruche włosy go uwielbiają. No i jeszcze jedno: olej koniecznie musi być zimno tłoczony, wówczas jego bogactwo jest zachowane.

IMG_1779

A tak w ogóle to jakie ma właściwości taki olej rzepakowy?

  • Przede wszystkim skarbnica witamin: A, E, K, D2, w sumie to tak około 26g witamin w 100g oleju(sic!).
  • 60% zawartości kwasu oleinowego – powszechnie ceniony w kosmetyce jako substancja nawilżająca, zmiękczająca i wygładzająca skórę. Jeśli popatrzymy na kwestię zdrowia – obniża cholesterol, działa antyoksydacyjnie, wzmacnia odporność czy też wspomaga pamięc.

Co z włosami? Jakie właściwości olej rzepakowy wykazuje w stosunku do naszych włosów?

  • wpływa na miękkość, którą włosy wysoko i średnio porowate szybko tracą
  • dodają nawilżenia i blasku
  • dociąża suche włosy, zwłaszcza na ich końcach
  • wzmacnia i “zabezpiecza” cienkie pasma

Jeśli Waszym ulubieńcem do włosów jest m.in olej lniany to z pewnością olej rzepakowy przypadnie Wam do gustu. Już dziś śmiało mogę powiedzieć, że olej rzepakowy i lniany to dwie najlepsze pozycje dla moich włosów. Śmiało, wypróbujcie go na swoich włosach, pamiętając o tym, że olej musi być zimno tłoczony. Koszty? Za 1l oleju zapłacicie nie więcej niż 10zł, o wydajność nie musicie się martwić. Tak butla wystarczy Wam spokojnie na wiele użyć.

OLEJ LNIANY

Kolejna obowiązkowa pozycja w mojej pielęgnacji, o której Wam już dziś wspominałam to olej lniany, o którym możecie poczytać tutaj:

To co, spróbujecie? 🙂 

Jeśli spodobał Wam się ten wpis,

klik w like 🙂

Prev post: Wyniki konkursu z limitowaną edycją essence Happy girls are prettyNext post: Great Books in an Hour-Long Documentary Program

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 × 5 =

Autorka bloga

Cześć! Super, że jesteś! AdaBloguje to miejsce stworzone z myślą o Tobie. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawostek oraz nowości z kosmetycznego świata. Wszystko to opisane w lekkiej i przyjemnej formie, zapraszam.Więcej o mnie

Darmowy Ebook do pobrania
Ostatnio na blogu