Podsumowanie miesiąca przy kawie: o Instagramie i moich planach na przyszłość

Miesiąc nie było mnie słychać, a wydarzyło się tak wiele. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć, jak w 5 minut straciłam swoje konto na Instagramie, jak to wpłynęło na mój rozwój (tak!), co się u mnie dzieje i jakie mam plany na pisanie bloga. Dzisiejszy wpis to również podziękowanie, ale o tym za chwilkę ❤️

Zacznę od tego, że

Moje konto na Instagramie zostało skasowane

Tak dokładnie. Ponad 3 lata pracy, setki zdjęć i komentarzy czytelników po prostu zostały usunięte jednym kliknięciem. Załamałam się i wierzyłam w to, że jakimś sposobem uda mi się odzyskać konto. Nadzieja zniknęła po tym, jak administratorzy Instagrama odpisali dopiero po 5 dniach i prosili m.in o skan dokumentu potwierdzający prowadzenie własnej firmy (?). Po głębszych wyjaśnieniach do dzisiaj nie dostałam żadnej odpowiedzi. Już się nie łudzę, że coś z tego będzie.

W pewnym momencie stwierdziłam, że zwyczajnie muszę zacząć od nowa. Założyłam nowe konto na IG i powoli staram się odbudować to, co udało mi się stworzyć przez ostanie lata. Jest coś, o czym muszę dzisiaj Wam napisać.

Usunięcie konta uświadomiło mi jedną, bardzo ważną rzecz

Przez te 5 dni przymusowego “wolnego” od Instagrama często zastanawiałam się, czy ktoś jeszcze o mnie pamięta. Wiecie, nie jestem osobą, która dodaje codziennie zdjęcia, regularnie prowadzi swoje InstaStories i udziela się w SM. Robię to tylko i wyłącznie wtedy, gdy mam czas i chcę Wam o czymś powiedzieć. Stwierdziłam, że po założeniu nowego konta pewnie nikt nie będzie wiedział, kim była ta Adabloguje 😉. A tutaj…. po prostu szok! Posypało się tyle cudownych wiadomości, tyle pomocy i ciepłych słów, że naprawdę byłam w ciężkim szoku! Przez ponad 3 lata mojego starego Instagrama nie dostałam od Was tak wiele wspaniałych słów 😘 . To zaangażowanie dodało mi tyle mocy i motywacji, że ponownie wierzę w to, co robię.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które swoją życzliwością i dużym sercem pomogły mi w odbudowaniu konta na IG. Dzięki Wam czuję ogromną motywację do dalszej pracy i wiem, że to wszystko ma sens ❤️.

Zaparszam na moje nowe konto Instagramowe.

Mondex kubek

Co z blogowaniem?

Na pewnym etapie swojego blogowania zrozumiałam, że coś, co robię na siłę, jest sztucznie i nie wychodzi mi dobrze. Uwielbiam robić coś spontanicznie i już dawno przestało mi zależeć na cyferkach. Nie biegnę. Czy zatrzymałam się w miejscu? Pewnie inni powiedzą, że tak, bo nie mam 10k obserwatorów, nie piszę regularnie, nie chwalę się paczkami, których nie dostaję, bo sama na wszystko zarabiam. W pewnym momencie, w tym maratonie do “sławy” powiedziałam sobie, że odpadam. Nie mogę powiedzieć, że nie biegłam razem z innymi, bo tak było. Patrząc na dzisiejszy świat Internetu mam wrażenie, że wiele osób za wszelką cenę chcę zdobyć dosłownie wszystko.

A ja? Gdzie w tym wszystkim jestem ja?

Stoję zupełnie z boku. Nie biegnę po obserwatorów i nie robię nic na siłę. Piszę wtedy, gdy czuję wenę. Dodaje zdjęcia wtedy, gdy faktycznie je czuje. Odzywam się wtedy, gdy coś wypływa od środka. Nie robię nic na siłę, bo to nie jest fajne.

Wiem, że wiele osób będzie mnie oceniać przez pryzmat obserwatorów na IG i FB. Oceniajcie! Ja jestem na maksa szczęśliwa z garstką obserwatorów na IG i garstką czytelników na moim blogu, którzy wracają. Te osoby wciąż przy mnie są i nadal czytają to, co dodaje.

Wszystko robię własnym tempem.

I myślę, że to jest klucz do własnego, osobistego sukcesu. Gdybym to wszystko robiła dla sławy i miliona obserwatorów to myślę, że już dawno bym się poddała. Po prostu nie dałabym rady.

Mam pomysły na nowe wpisy, które chce dodawać na bloga

Ale nie będę Wam zdradzać na razie, co to będzie. Wystarczy, że czasami zaglądniecie i przez dziurkę od klucza podglądniecie, co u mnie słychać ☺️

 

Kochani, życzę Wam miłej Niedzieli i zapraszam na kolejne wpisy 😉

Prev post: BasicLab Anti Perspiris antyperspirant 24h, 48h, dezodorant bez aluminium

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

twenty − 18 =

Autorka bloga

Cześć! Super, że jesteś! AdaBloguje to miejsce stworzone z myślą o Tobie. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawostek oraz nowości z kosmetycznego świata. Wszystko to opisane w lekkiej i przyjemnej formie, zapraszam.Więcej o mnie

Darmowy Ebook do pobrania
Ostatnio na blogu