Owalny pędzel do makijażu – Czy warto go kupić? Hit czy kit?

Pamiętacie może jak niedawno pokazywałam Wam na moim Instagramie dwa nowe pędzle do makijażu? [klik]. Napisałam Wam, że solidnie je przetestuje i wtedy o nich coś powiem. Mija już trzy miesiące odkąd pędzle u mnie goszczą i są namiętnie używane, a więc pora coś o nich powiedzieć. Czy warto je zakupić? O tym dziś na blogu

MISTRZ SZYBKIEGO MAKIJAŻU

Gdybym kiedykolwiek brała udział w konkursie na wykonanie najszybszego makijażu – z tym narzędziem mogłabym śmiało brać udział :). Jego duża powierzchnia sprawia, że wystarczy praktycznie jeden ruch ręką i makijaż gotowy. Mój poranny makijaż z reguły zawsze wykonywany jest w biegu toteż sojusz z tym zawodnikiem jest zawarty od samego początku.

IMG_3087

IDEALNE WŁOSIE

Pędzle, jakie posiadam nie są firmowe, a tym bardziej nie pochodzą z górnych półek cenowych. Mimo to mogę śmiało stwierdzić, że naprawdę niczego im nie brakuje. Na początku obawiałam się, że będę miała do czynienia z tanią podróbką, która wykonana będzie na „odwal się”. Nic mylnego, pędzle mają tak miękkie i delikatne włosie, że praca z nimi to sama przyjemność.

ROZPROWADZENIE KONTROLOWANE

Jeszcze żaden pędzel nie rozprowadzał tak dobrze podkładu. Naprawdę nie wiem w czym tkwi sekret, ale ten model idealnie rozciera podkład, nie pozostawiając smug ani nieestetycznych plam. Delikatne, koliste ruchy na twarzy ładnie kryją naszą twarz i idealnie łączą podkład z naszą bazą lub kremem.

NIE DRAPIE, NIE PODRAŻNIA SKÓRY 

To dosyć ważny aspekt jeśli chodzi o pędzle do twarzy, zwłaszcza, gdy ktoś posiada bardzo wrażliwą skórę. Włosie pędzla jest tak miękkie i delikatne, że nawet przy większym dociskaniu do twarzy nie zrobi nam żadnej krzywdy.

IMG_3077

A TEN MNIEJSZY TO DO JAKICH ZADAŃ? 

A ten maluch to też taki gagatek. Na początku się w ogóle nie polubiliśmy, ale to chyba dlatego, że nie zaznajomiłam się dobrze z jego użytkowaniem. Teraz jest dla mnie idealnym narzędziem do rozprowadzania korektora. Pędzel ma bardzo zbite włosie, a wiec kremowe korektory świetnie z nim współ

IMG_3071

 

IMG_3080

 

IMG_3105

 

Co sądzicie o takich pędzelkach? Używałyście? 

 

 

1

You might also like

  • Nie używałam takich pędzli, ciekawa jestem jakby się sprawdziły u mnie. Chociaż ja jestem zupełnie nie „makijażowa” 😀

    • Oj tam, zawsze możesz je wypróbować :). A moze akurat super sie spiszą? 🙂

  • Bardzo ciekawią mnie te „pędzle”, głośno o nich w sieci :). Dużo dobrego o nich słyszałam i widzę, że i Ty jesteś z nich zadowolona :). Nie wiem, czy sama dałabym sobie z nimi radę, ale może po kilku próbach bym się nauczyła :).

  • stylpantera

    super, że wpadłam na ten wpis, ponieważ zastanawiałam się nad takimi pędzlami 🙂 teraz już wiem, że warto je zakupić 😀