Jaki kolor ubrań pasuje do ciebie?

Na pewno wielokrotnie, przed zakupem danego ubrania przeglądałaś się najpierw w lustrze i patrzyłaś, czy dany ciuch pasuje do ciebie, czy nie. Otóż istnieje coś takiego, jak analiza kolorystyczna oraz podział na typy urody, a konkretniej na jesień, wiosnę, lato i zimę. O co w tym wszystkim chodzi i co zrobić, by ułatwić sobie nieco zakupy ubraniowe, wiedzieć, jaki kolor bluzki czy sukienki do nas pasuje, w końcu wybierać taki odcień tkanin, w którym będzie nam najbardziej do twarzy?

Jak rozpoznać, który kolor pasuje do mnie?

Na początku określ, jaki masz typ urody. Jeśli jesteś posiadaczką włosów blond, albo średni brąz, a do tego masz niebieskie, lub zielone oczy, a także jasną twarz, jesteś typem wiosny. Panie, z typem urody lato będą odznaczały się brązową czupryną, piwnymi, zielonymi bądź szarymi oczami oraz jasną, nieco chłodną cerą. Z kolei jesienny typ urody cechuje się rudymi bądź też kasztanowymi włosami, piwnym, ciemnobrązowym lub zielonym kolorem oczu a także jasną, często piegowatą cerą. Jeśli już wybrałaś swój typ urody, czas teraz na przeprowadzenie analizy kolorystycznej. Do tego mogą posłużyć ci twoje ciuchy, papier kolorowy albo zwykły szalik. Wystarczy tylko przyłożyć jeden kolor do twojej twarzy i stojąc przed lustrem dopasować, w którym odcieniu jest mi najlepiej, w którym z nich moja twarz wygląda najpiękniej, kiedy jest promienna, pełna blasku i wygląda na zdrową, niezmęczoną?

Wszystkie typy urody oraz pasujące do nich kolory ubrań

Poznałaś już swój typ urody. Teraz przejdźmy do dokładnego przeanalizowania, jakie ubrania warto wybrać w sklepie odzież -owym, w których ciuchach będzie ci zwyczajnie do twarzy. Typ jesienny, bo od niego zaczniemy najlepiej odnajduje się we wszystkich ubraniach, które jakoś nawiązują do jesieni, na przykład złoto, brąz, zieleń, pomarańcz, czy czerwień. Przede wszystkim to butelkowa zieleń idealnie podkreśli twoją twarz i sprawi, że będziesz wyglądać pięknie oraz zachwycająco. Jeśli chodzi o wiosnę, podobnie jak w jesiennej porze roku, możesz śmiało zainspirować się i tutaj. Odpowiednie dla tego typu urody będą wszelkie zielenie, ale też chabrowy, żółty a także kolor pastelowy, w tym łosoś albo róż. Możesz też śmiało kolory te łączyć z bielą oraz czernią i przede wszystkim nie bać się wyrazistych, soczystych barw, które mają za zadanie podkreślić tylko twoją urodę i dodać jej energii. Z kolei najlepszym kolorem dla lata będzie czysta biel, ale też kolor oliwkowy, kremowy oraz beż. Zakładaj śmiało ubrania w kolorach turkusowym, różowym czy niebieskim. Przez stylistki polecany jest też tutaj nieco przygaszony kolor czerwony, koralowy oraz pomarańczowy. Ostatni typ, to zima. Panie z taką urodą powinny ubierać się w kolorach zimnych, w tym białym, szarym, czy niebieskim. Idealnie panie zimy wyglądają w ognistej czerwieni, w różowym, pomarańczowym, w końcu żółtym i granatowym. Osoby z karnacją zimy powinny zakładać ponadto coś, co sprawi, że będą wyglądały bardziej krzykliwie i do tego właśnie posłużą te wyrazistsze barwy.

O czym należy pamiętać podczas zestawiania ze sobą ubrań?

Istnieje coś takiego, jak koło kolorów. Dzięki niemu dowiesz się, które barwy w zestawieniu do siebie pasują, a które nie. Staraj się dobierać tak do siebie ubrania, by były w jednym tonie kolorystycznym, co znaczy, że zestawiamy zimne z zimnymi odcieniami, a ciepłe z ciepłymi. Poza tym, nie noś zbyt mocno kontrastujących ze sobą barw. Jeśli wybierzesz na przykład zieloną koszulkę, najlepiej dobierz dodatki w podobnych odcieniach do tego koloru. Nie przesadź też z ilością krzykliwych kolorów w jednej stylizacji. Wszelkie neonowe, odblaskowe odcienie będą ładnie wyglądały tylko wtedy, gdy będą stanowiły jeden element ubrania. Pamiętaj, by jak ognia unikać takich połączeń jak: różowy kolor z zielenią i pomarańczowym, zielona barwa z niebieskim oraz czerwonym i odcień czerwony z żółtym, fioletowym, niebieskim, czy zielonym. Nie miej na sobie więcej jak trzy różne kolory.

Podsumowanie

Jeśli poznałaś już, który kolor do ciebie pasuje, zawsze, przy ubraniowych zakupach pamiętaj o tym, w czym jest ci najbardziej do twarzy, który kolor do ciebie najlepiej pasuje. Jakie ubrania podkreślą twoją urodę? Czym sugerować się na zakupach ubraniowych? W końcu które z nich będą do ciebie pasowały? Podczas ubierania się do pracy, szkoły bądź tak po prostu na co dzień zastosuj proste triki, które sprawią, że będziesz wyglądać stylowo, zachwycająco i po prostu pięknie.