Jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy?

Często jest tak, że mamy problem z odpowiednim doborem okularów, czy to tych korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych w sklep -ie. Zastanawiamy się nad jednymi albo drugimi albo trzecimi i tak naprawdę przymierzamy ich tysiące, co zajmuje nam też sporo czasu, uwagi i poświęcenia. W końcu sfrustrowani bierzemy pierwsze lepsze, bo z pośród ich tysiąca nie wiemy tak naprawdę w jakim kształcie oprawek jest nam najlepiej. A wystarczy tylko wiedzieć, jaki mamy rodzaj twarzy oraz jaki wzór okularów pasuje do poszczególnego – owalnego, trójkątnego, kwadratowego albo okrągłego jego kształtu.

Zacznijmy od twarzy owalnej, czyli takiej, która przypomina z przodu okrąg – owal, a podbródek jest nieco węższy niż czoło. Do takiej twarzy właściwie pasują każde formy oprawek. Posiadacze takiego typu mogą śmiało zakładać i okulary okrągłe i prostokątne, albo jeszcze inne, pamiętając o złotej zasadzie, by oprawki były nieco szersze, lub znajdowały się w linii, gdzie kończy się nasza twarz.

Kolejnym rodzajem kształtu twarzy jest ta kwadratowa, która faktycznie w lusterku przypomina kwadrat. Czoło wydaje się być szerokie, a szczęka stoi pod względem wielkości z nim na równi. Do takiego typu idealnie nadają się oprawki zaokrąglone z dołu, które w górnej części ułożą się idealnie na linii brwi. Posiadaczki takiej twarzy mogą śmiało wybrać też okulary prostokątne o zaokrąglonych krawędziach. Śmiało osoby z kwadratową twarzą mogą decydować się na okulary cienkie, bez oprawek.
Z kolei twarz okrągła, to taki typ, który charakteryzuje się tym, że tak samo jak szerokość takiej twarzy, jak i długość jest taka sama. Uwydatnione są tutaj policzki, a najlepszymi okularami będą tutaj będą takie, o prostokątnych oprawkach, albo takie, gdzie górna ich część będzie szersza od tej dolnej.

Ostatnim modelem twarzy jest twarz trójkątna, inaczej nazywana, kształtem serca. Na pewno posiadaczki takiego typu, będą miały bardzo szerokie czoło, w stosunku do bardzo wąskiej brody. Zaś policzki są umiejscowione szczególnie wysoko. Warto przy takim typie nosić okrągłe okulary, a przy najmniej zaokrąglone powinny być zwłaszcza dolne ich krawędzie. Wspaniale sprawdzą się tutaj okulary bez ramek. Dzięki takim okularom, twarz na pewno złagodnieje, szczególnie gdy nie będą zakładane zbyt wysoko. Z kolei tutaj, wszelkie ostre kształty nie są polecane, bo tylko wyostrzą rysy twarzy, które i tak już są ostre.

Jeśli już wiesz, jaki masz kształt twarzy, teraz wystarczy tylko dobrać odpowiednie oprawki. W dużym skrócie można powiedzieć, że do owalnej twarzy pasują wszystkie rodzaje oprawek, do okrągłej prostokątne, dłuższe w górnej części, do trójkątnej okrągłe, a do kwadratowej prostokątne, o zaokrąglonych krawędziach. Mam nadzieję, że artykuł pomoże ci znaleźć odpowiednie dla siebie okulary. Poza tym noszenie właściwych oprawek, sprawi, że kształt twarzy nie będzie przerysowany – a tylko właściwe okulary będą się ładnie prezentowały na twarzy ich posiadaczek.