Jak wykonać naturalnie wyglądający makijaż brwi?

Nawet bez wykonania danego dnia makijażu brwi w odpowiednim kształcie i kolorze nadają twarzy wyrazistości. Obecnie panuje moda na brwi gęste, wręcz krzaczaste, ale w sposób okiełznany. Regulacja ma tylko nadać im ładny kształt przy zachowaniu naturalnego kształtu. Osoby nieposiadające takich brwi mogą zdecydować się na uzyskanie naturalnych brwi za pomocą makijażu i innych trików.

Jak mieć rzęsy idealne?

Osoby, które nie mają idealnych rzęs mogą nadrobić wszelkie braki makijażem. Jednak istnieje także możliwość odpowiedniej pielęgnacji, która zadba o wygląd naszych rzęs. Również w przypadku brwi sprawdzą się specjalne odżywki, które mają na celu przyśpieszenie i nasilenie ich wzrostu.

Jak malować brwi?

Malowanie brwi nie jest trudne wystarczy nabrać wprawy i posiadać odpowiedni kosmetyk. Najczęściej do makijażu brwi stosowana jest kredka do brwi, ale na rynku dostępne są także woski, korektory czy specjalne cienie. Jednak na początek idealna jest kredka, gdyż jest poręczna i pozwala na dokładne nakładanie koloru. Dodatkowo na sklep -owych półkach znajdziemy spory wybór kredek do brwi, co pozwala na idealne dobranie koloru do brwi. Kolor brwi powinien pasować do naszej naturalnej oprawy twarzy. Najlepiej wybrać wykręcaną kredkę o woskowej konsystencji, której nie trzeba temperować, a zawarty w niej wosk pozwoli ujarzmić włoski oraz utrwali makijaż.

Co daje makijaż brwi?

Dzięki odpowiednio podkreślonym łukom brwi uzyskujemy takie efekty jak:

  • uwydatnienie rysów twarzy,
  • optyczne powiększenie i otwarcie oka.

Czy makijaż brwi jest konieczny każdego dnia?

Dla trwalszego podkreślenia brwi można wykonać hennę raz na 3-4 tygodnie, która pozwoli pominąć etap makijażu brwi każdego dnia. Jednak, gdy ktoś obawia się efektów henny można skorzystać z odpowiednich kosmetyków. Według wielu użytkowniczek najwygodniejszym kosmetykiem jest cień do brwi, który pozwala na:

  • uzyskanie naturalnego efektu;
  • łatwo można nim zrobić kontur i wypełnienie;
  • łatwo go także rozetrzeć, aby stopniować odpowiednie nasycenie koloru.

Przed rozpoczęciem malowania brwi należy je odpowiednio ukształtować i wydepilować.

Jak wykonać naturalny makijaż brwi krok po kroku?

Najpierw trzeba przeczesać brwi szczoteczką(wyciągając je do góry, co otworzy oko). Następnie można nabrać na skośny pędzelek odrobinę cienia i namalować kontury obydwu brwi. Dla blondynki będą to wyłącznie jaśniejsze cienie, z kolei brunetki mogą korzystać z mocniejszego rysunku brwi, ciemniejszymi cieniami. Po wyznaczeniu konturu nabieramy jaśniejszy cień, którym wypełniamy luki w konturze. Kolejnym etapem jest ponowne rozczesanie brwi szczoteczką, co pozwoli rozetrzeć kontur i rozmyć ostry rysunek brwi. Dzięki temu makijaż nie będzie zbyt ciemny i będzie wyglądał naturalnie.
Nie ma jednego optymalnego sposobu malowania brwi. Umiejętne zastosowanie każdego z dostępnych narzędzi pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. Poza tym sposób tworzenia makijażu brwi zależy też od wyglądu posiadanych brwi i tak nakładanie pomadki na brwi będzie najlepszym wyborem dla pań, które posiadają cienkie brwi, a nakładanie cieni sprawdzi się u osób z gęstymi brwiami. Z kolei kredka jest idealna, gdy potrzeba podkreślić kształt brwi, natomiast pomada nada im wskazany kierunek.

Czym jest pomada do brwi?

Pomadka do makijażu brwi to specjalny sztyft o kremowej konsystencji, który jest nasycony pigmentami. Pomada jednakowo nadaje kolor brwiom, ale także nadaje im kształt. Dodatkowo pomada to kosmetyk wielofunkcyjny i może być stosowany także jako cień do powiek i eyeliner. Zwykłe kredki do brwi często po zastosowaniu zostawiają nienaturalny efekt. Tymczasem pomada nadaje brwiom naturalny odcień, gdyż kremowa konsystencja pomady delikatnie maluje brwi i nadaje im piękny odcień utrzymujący się przez cały dzień.