Jak wykonać naturalnie wyglądający makijaż brwi?

Wykonując codzienny makijaż twarzy często zapominamy o brwiach, co jest błędem, gdyż odpowiednio podkreślone potrafią uwydatnić rysy twarzy oraz optycznie powiększyć i otworzyć oko. Stylizowanie i makijaż brwi stały się modne już dekadę temu. Zastąpiły modę na cienkie, mocno wyskubane brwi. Obecnie najważniejsze jest, aby stylizacja brwi była dopasowana do kształtu i rysów twarzy, a brwi powinny być wyraziste, lecz nie mogą wybijać się na pierwszy plan w całym makijażu twarzy. Z roku 2020 towarzyszy nam jeszcze trend tzw. soap brows, czyli brwi zaczesane mocno do góry za pomocą szczoteczki oraz mydła.

Czy warto postawić na brwi permanentne?

Współcześnie stosowane techniki makijażu pozwalają osiągnąć w miarę naturalny efekt. Często wybierany jest tzw. microblading brwi, w trakcie, którego cienkim narzędziem rysowane są pojedyncze włoski. Często wykorzystywaną opcją jest także metoda ombre(czyli brwi pudrowe). Polega ona na barwieniu skóry pomiędzy brwiami, co daje efekt pomalowania cieniem. Celem tej metody jest naśladowanie naturalnego nasycenia koloru włosków( jaśniejsze u nasady i stopniowo ciemniejsze w kierunku zewnętrznych kącików oczu). Jednak bez względu na modne stylizacje przy makijażu brwi należy kierować się kształtem swojej twarzy oraz typem urody. Dobrze wykonany makijaż brwi potrafi skorygować ewentualne dysproporcje(jak np. opadająca powieka).

Przed makijażem brwi należy zadbać o ich regulację

Nawet idealna technika makijażu nie pomoże, gdy brwi nie są odpowiednio wyregulowane. Pierwszym krokiem powinno być dobranie kształtu brwi z uwzględnieniem kształtu swojej twarzy. w tym celu trzeba ustalić:

  • jaką grubość powinny mieć brwi.
  • jak długi powinien być odcinek wznoszący i opadający,
  • jaki powinien być też kąt załamania.

Początek brwi powinien znaleźć się na równi ze skrzydełkami nosa(przy wąskim nosie można brwi u nasady można nieco zredukować, a przy szerokim początek można pozostawić nieco grubszy). Załamanie brwi musi mieć miejsce na 2/3 długości brwi. Z kolei zakończenie brwi powinno wypaść w miejscu wyznaczonym przez patyczek, który przykładamy do płatka nosa i zewnętrznego kącika oka. Brwi na pewno nie mogą być za cienkie i powinny zwężać się ku bokom twarzy w sposób płynny.

Uroda – sposoby regulacji brwi

Przy regulacji brwi na największą precyzję zapewnia użycie pęsety. Szybszym sposobem będzie nitkowanie brwi lub użycie trymera przeznaczonego do brwi. Można również użyć wosku do regulacji brwi, ale wymaga to wprawnej i doświadczonej ręki, aby uniknąć bólu lub podrażnień.

Jakie kosmetyki do makijażu brwi?

Produkty kosmetyczne z przeznaczeniem do brwi w ostatnich latach stał się bardzo różnorodny. Rodzaj stosowanych produktów zależy przede wszystkim od pożądanego efektu, jaki chcemy otrzymać oraz od konkretnych potrzeb(tylko utrwalenie naturalnego łuku czy dorysowanie włosków w przypadku rzadkich brwi). Wśród kosmetyków do brwi znajdują się:

  • kredki(z cieniutkim czubkiem nadaje się do dorysowywania brakujących włosków),
  • cienie do brwi(pozwalają w naturalny sposób przyciemnić łuki brwiowe),
  • tusz do brwi(nadaje włoskom kolor, a do tego także kierunek ułożenia),
  • żel do brwi czy pomada(nadają kształt, wypełniają wnętrze),
  • wosk do brwi czy pisak(właściwości pielęgnacyjne, możliwość dorysowania brakujących włosków).

Przy kosmetykach do brwi zwykle znajduje się pędzelek, który powinien być bardzo precyzyjny i skośnie ścięty. Zwykle pędzelki do brwi są dość cienkie, aby istniała możliwość wyrysowania kształtu brwi, Pędzelek po każdym użyciu powinien zostać umyty, gdyż zapewnia to równy efekt w każdym makijażu.

Naturalny efekt przy makijażu brwi?

Chcąc uzyskać naturalny efekt makijażu brwi należy zacząć od przypudrowania brwi. Do malowania brwi warto wybrać węższy i mocniej zbity pędzel, aby przetrzeć nim brwi(nawet w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków), co pozwoli dostać się kosmetykowi pomiędzy wszystkie włosy. Przypudrowanie brwi zapewni trwałość makijażu. Nadmiar pudru można wyczesać spiralną szczoteczką. Przy naturalnych brwiach nie ma potrzeby wyrysowywania kształtu. Do podkreślenia brwi wystarczające będą cienie(w dwóch odcieniach). Ciemniejszy cień aplikuje się tam, gdzie jest najmniej włosków, a jaśniejszy posłuży za wypełnienie całej powierzchni brwi.