Wyciąg ze ślimaka

Wyciąg ze ślimaka to znany od starożytności środek pielęgnacyjny do skóry. Jego właściwości są wykorzystywane w produktach kosmetycznych, przeznaczonych zarówno do pielęgnacji skóry w celu przeciwdziałania zmarszczkom oraz w przypadku pielęgnacji na przykład blizn. Z tego też powodu warto dowiedzieć się więcej na temat właściwości pielęgnacyjnych tego preparatu.

Dlaczego śluz ze ślimaka jest taki skuteczny?

Już od starożytności ludzie wykorzystują właściwości tego produktu. To właśnie osoby zajmujące się hodowlą ślimaków zauważyli, że skaleczenia na ich dłoniach goją się szybciej i znacznie estetyczniej niż u innych osób. Dodatkowo ich skóra na dłoniach była jasna, delikatna i miękka. Warto sobie odpowiedzieć, dlaczego tak się działo. Śluz ze ślimaka jest bardzo bogaty w cenne składniki, takie jak: polifenole, alantoinę, kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, peptydy przeciwdrobnoustrojowe, kwas glikolowy, kolagen. To właśnie te składniki decydują o jego skuteczności. Dzięki ich zawartości ma on pozytywny wpływ na gojenie się ran i oparzeń, w tym również ich szybsze gojenie. W związku z tym kosmetyki z ich zawartością są stosowane w pielęgnacji blizn po zabiegach inwazyjny – dzięki temu nie są one ściągnięte, wysuszone, nie ma również uczucia dyskomfortu.

Przeciwdziałanie starzeniu skóry

Starożytni zauważyli również, że skóra osób mających kontakt ze ślimakami jest również delikatniejsza i jaśniejsza. Dlatego też wyciąg ze śluzu ślimaka jest popularnym składnikiem kosmetyków do cery dojrzałej czy też szarej i pozbawionej blasku. Doskonale sprawdza się również w przypadku cery podrażnionej. Dlatego też warto stosować kosmetyki zawierające ten składnik po depilacji czy też opalaniu. Jest również zalecany dla osób młodych, które borykają się z problemami skórnymi.

Jeśli zdecydujesz się na pielęgnację produktami zawierajacymi wyciąg ze śluzu ślimaka, to bez względu na wiek, szybko poczujesz różnicę. Działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne pozwoli na stopniową regenerację skóry twarzy czy też miejsc po bliznach operacyjnych. Warto pamiętać o tych właściwościach, szczególnie jeśli musimy poddać się jakiemuś zabiegowi.

Na rynku kosmetycznym znajdziesz całą gamę produktów zawierających wyciąg ze śluzu ślimaka. Są to zarówno kremy, jak i serum, tonik czy maska do twarzy. Warto się zdecydować na wykorzystanie ich w codziennej pielęgnacji, szczególnie jeśli zauważymy u siebie pierwsze oznaki starzenia. Na pewno pozwolą nam one osiągnąć efekt odmłodnienia oraz pozostawią nasza skrę miękką i delikatną.